Yeni Dönem Türk Sinema Tarihinin En Komik 12 Filmi

Son dönemde Türk sinemasında izlediğimiz birbirinden komik ve güzel filmleri sizlerle. Eğer hala  listemizdeki filmlerden izlemediğiniz varsa hiç vakit kaybetmeyin, şimdiden iyi seyirler...

1. Ölümlü Dünya

1. Ölümlü Dünya

Nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantası’nı işleten Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir.


2. Neredesin Firuze?

2. Neredesin Firuze?

Filmin yönetmenliğini o dönem kendisine Ezop lakabı takan Ezel Akay üstlenirken, kadro Demet Akbağ, Özcan Deniz, Cem Özer, Haluk Bilginer, Ruhi Sari ve Şebnem Dönmez gibi birbirinden renkli isimlerden oluşuyordu.


3. Mandıra Filozofu

3. Mandıra Filozofu

Birol Güven'in senaryosunu yazıp Müfit Can Saçıntı'nın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Müfit Can Saçıntı ve Rasim Öztekin paylaşıyor.


4. Recep İvedik

4. Recep İvedik

Şahan Gökbakar'ın Güngörenli bir lumpen proleteryayı başarıyla canlandırdığı bu komedi filmi, Türk sinemasında daha önce pek eşi benzeri görülmemiş düzeyde kaba saba espriler kullandığı gerekçesiyle bir kısım sinema insanları tarafından yoğun eleştiri bombardımanına tutulmuştur.


5. Dedemin Fişi

5. Dedemin Fişi

BKM'nin yapımcılığını yaptığı Dedemin Fişi'nin başrollerinde Ali Sunal, Alper Kul, Özge Borak, Erdem Yener, Doğa Rutkay, Onur Buldu, İrem Sak, Onur Atilla, Uğur Bilgin ve Ayşen Gruda gibi isimler yer alıyor. Film Malatyalı Çirci Ailesi’nin miras serüvenini konu alıyor.


6. Bana Masal Anlatma

6. Bana Masal Anlatma

Filmde, Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut, Tarık Ünlüoğlu Cengiz Bozkurt, Erdal Tosun, Berat Yenilmez, Sadi Celil Cengiz, Cihan Ercan, Burcu Biricik, Ercan Yazgan, Ani İpekkaya ve de konuk oyuncular olarak Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun isimleri yer alıyor.


7. Düğün Dernek

7. Düğün Dernek

Yapımcılığını BKM'nin yaptığı komedi filminin senaryo ve yönetmenliği Selçuk Aydemir'e ait. Başrollerde ise Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve Barış Yıldız yer alıyor.


8. Hükümet Kadın

8. Hükümet Kadın

Çekimleri Mardin'in Midyat ilçesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak yer alıyor..


9. Eyvah Eyvah

9. Eyvah Eyvah

Hüseyin, hayatında en büyük tutkusu klarnet olan, saf ama iyi yürekli bir yörük evladıdır. Çanakkale'nin Geyikli Beldesi'nde ninesi ve dedesiyle yaşayan bir delikanlı olan Hüseyin'in klarnet dışında bir büyük aşkı daha vardır: Hemşire Müjgan!


10. Yol Arkadaşım

10. Yol Arkadaşım

Başrollerini Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak'ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Bedran Güzel yapıyor.


11. Vizontele

11. Vizontele

Yılmaz Erdoğan’ın gösterildiği dönemde hasılat rekorları kıran filminin başrollerinde de Erdoğan’ın yanısıra Demet Akbağ, Cem Yılmaz ve Erdal Tosun gibi isimler var.


12. Ay Lav Yu

12. Ay Lav Yu

Ay Lav Yu isimli filmin hikayesi, Mezopotamya Ovasını da içeren doğu ve güneydoğu bölgesi yani bu varlıklı coğrafyanın bir köşesi olan Tinne köyünde geçiyor...