Şahane Bir Arşiv: Yeni Dönem Türk Sinemasının En Sevilen ve Komik 21 Filmi

Son dönemlerde bizi en çok duygulandırıp güldüren, birbirinden komik ve güzel Türk filmini sizin için galerimizde derledik. İşte sizin için şahane bir Yerli Film arşivi! Haydi başlıyoruz!

21. Limonata

21. Limonata

Ünlü oyuncu Ali Atay’ın kamera arkasında görev aldığı ilk yönetmenlik tecrübesi olan filmin başrollerini Serkan Keskin ile Ertan Saban paylaşıyor.


20. Eyvah Eyvah

20. Eyvah Eyvah

Hüseyin, hayatında en büyük tutkusu klarnet olan, saf ama iyi yürekli bir yörük evladıdır. Çanakkale'nin Geyikli Beldesi'nde ninesi ve dedesiyle yaşayan bir delikanlı olan Hüseyin'in klarnet dışında bir büyük aşkı daha vardır: Hemşire Müjgan!


19. Deliha

19. Deliha

Yönetmenliğini Hakan Algül'ün üstlendiği ve başrolde Yalan Dünya dizisi ile parlayan Gupse Özay'ın yer aldığı komedi türündeki filmin yapımcılığını da bu türde kendisini ispatlamış olan Hakan Algül üstleniyor.


18. Entelköy Efeköy'e Karşı

18. Entelköy Efeköy'e Karşı

2006 senesinde yönettiği “Dondurmam Gaymak” ile Oscar ödüllerinde “En İyi Yabancı Film” dalında aday adayı olan ve gişede çok önemli bir başarıya sahip olan senarist ve yönetmen Yüksel Aksu yine kendi memleketine dönerek, sıcak ve eğlenceli bir komediye imza atıyor.


17. Ay Lav Yu

17. Ay Lav Yu

Ay Lav Yu isimli filmin hikayesi, Mezopotamya Ovasını da içeren doğu ve güneydoğu bölgesi yani bu varlıklı coğrafyanın bir köşesi olan Tinne köyünde geçiyor...


16. Pardon

16. Pardon

Tiyatro fenomeni, yazar, meddah ve sinemacı Ferhan Şensoy'un, gerçek bir olaydan esinlenerek sinemaya uyarladığı bu ilginç film, üç yakın arkadaşın talihsiz yaşamlarının öyküsü.


15. Çalgı Çengi

15. Çalgı Çengi

Televizon dizilerinden tanınan Selçuk Aydemir'in yönettiği 'Çalgı Çengi' arkasına Cem Yılmaz'ın da desteğini alan absürd bir mafya komedisi.


14. Vizontele

14. Vizontele

Yılmaz Erdoğan’ın gösterildiği dönemde hasılat rekorları kıran filminin başrollerinde de Erdoğan’ın yanısıra Demet Akbağ, Cem Yılmaz ve Erdal Tosun gibi isimler var.


13. Recep İvedik

13. Recep İvedik

Şahan Gökbakar'ın Güngörenli bir lumpen proleteryayı başarıyla canlandırdığı bu komedi filmi, Türk sinemasında daha önce pek eşi benzeri görülmemiş düzeyde kaba saba espriler kullandığı gerekçesiyle bir kısım sinema insanları tarafından yoğun eleştiri bombardımanına tutulmuştur.


12. Neredesin Firuze?

12. Neredesin Firuze?

Filmin yönetmenliğini o dönem kendisine Ezop lakabı takan Ezel Akay üstlenirken, kadro Demet Akbağ, Özcan Deniz, Cem Özer, Haluk Bilginer, Ruhi Sari ve Şebnem Dönmez gibi birbirinden renkli isimlerden oluşuyordu.


11. Mandıra Filozofu

11. Mandıra Filozofu

Birol Güven'in senaryosunu yazıp Müfit Can Saçıntı'nın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Müfit Can Saçıntı ve Rasim Öztekin paylaşıyor.


10. Dedemin Fişi

10. Dedemin Fişi

BKM'nin yapımcılığını yaptığı Dedemin Fişi'nin başrollerinde Ali Sunal, Alper Kul, Özge Borak, Erdem Yener, Doğa Rutkay, Onur Buldu, İrem Sak, Onur Atilla, Uğur Bilgin ve Ayşen Gruda gibi isimler yer alıyor. Film Malatyalı Çirci Ailesi’nin miras serüvenini konu alıyor.


9. Ölümlü Dünya

9. Ölümlü Dünya

Nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantası’nı işleten Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir.


8. Bana Masal Anlatma

8. Bana Masal Anlatma

Filmde, Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut, Tarık Ünlüoğlu Cengiz Bozkurt, Erdal Tosun, Berat Yenilmez, Sadi Celil Cengiz, Cihan Ercan, Burcu Biricik, Ercan Yazgan, Ani İpekkaya ve de konuk oyuncular olarak Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun isimleri yer alıyor.


7. Yol Arkadaşım

7. Yol Arkadaşım

Başrollerini Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak'ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Bedran Güzel yapıyor.


6. Organize İşler

6. Organize İşler

Yılmaz Erdoğan’ın Vizontele serisinden sonra ‘kara film’ tonlarında farklı bir damar yakalamaya çabaladığı filminin başrollerinde Erdoğan’ın yanısıra Tolga Çevik, Demet Akbağ, Özgü Namal ve Cem Yılmaz gibi oyuncuları da görmek mümkün.


5. Arif V 216

5. Arif V 216

Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurar. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Ve macera da böylece başlar...


4. Hükümet Kadın

4. Hükümet Kadın

Çekimleri Mardin'in Midyat ilçesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak yer alıyor..


3. Düğün Dernek

3. Düğün Dernek

Yapımcılığını BKM'nin yaptığı komedi filminin senaryo ve yönetmenliği Selçuk Aydemir'e ait. Başrollerde ise Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve Barış Yıldız yer alıyor.


2. G.O.R.A.

2. G.O.R.A.

Akıllı ve genç bir adam olan Arif, bir kasabada halı satıp yaşamını sürdürmektedir.


1. Aile Arasında

1. Aile Arasında

Senaryosunu Gülse Birsel'in yazıp, başrollerinde Demet Evgar, Engin Günaydın, Erdal Özyağcılar ve Devrim Yakut gibi tecrübeli isimlerin yer aldığı film son zamanların en çok izlenen yapımlarından biri haline geldi.